Hotel 103

Loma-asunto: Baari/oleskelutila

2 tähteä
la 5.9
-
su 6.9
2 vierasta, 1 huone
Sivusto
Varaussivusto: Hotel 103
Varaussivusto: Hotel 103
Varaussivusto: Hotel 103
Tietoja
Huoneet
Palvelut
Arvostelut
Sijainti

About Hotel 103, Berliini

Puhtaus
5,0
Mukavuus
8,0
Sijainti
6,2
Palvelut
10,0
Henkilökunta
5,7
Hinta-laatusuhde
4,6

Hotel 103 tarjoaa viihtyisää majoitusta Prenzlauer Bergin alueella. Se tarjoaa lemmikkiystävällisiä huoneita ja terassin, jolta on näkymät kaupungin nähtävyyksille. Aulan oleskelutilassa on tv, ja polkupyöränvuokraus auttaa kaupunkiin tutustumisessa. Ilmainen Wi-Fi on käytettävissä aulassa ja kaikissa huoneissa.

Vaikka majoituspaikassa ei ole pysäköintimahdollisuutta, lähistöllä on pysäköintimahdollisuus alennettuun hintaan. Hotel 103:n vastaanotto on avoinna klo 7.00-23.00 ja sieltä saat apua lippujen ja retkien varaamisessa ja muissa tarpeissasi. Hotellissa on myös biljardipöytä, ja aulassa on tarjolla kahvia ja teetä koko päivän ajan.

Tässä hotellissa on vain 50 huonetta ja se tarjoaa boutique-tyylistä majoitusta savuttomissa tiloissa. Voit valita yhden, kahden, kolmen tai neljän hengen huoneista, joissa kaikissa on kaapeli-tv. Huoneissa on myös mukavat vuoteet ja oma kylpyhuone, jossa on suihku. Hintaan sisältyy päivittäinen sanomalehti. Silitysvälineet ovat saatavilla pyynnöstä, ja allergiatestatut liinavaatteet ovat saatavilla tarvittaessa.

Voit nauttia päivittäisen buffetaamiaisen, joka on saatavilla nimellistä lisämaksua vastaan. Hotel 103:n lähellä on myös runsaasti paikallisia ravintoloita, kuten Crackers, Thanh Long, San Marco ja Frau Mittenmang. Myös Cookies & Co:ssa voi nauttia kahvia ja herkkuja.

Oleskelusi aikana olet helpon matkan päässä Max-Schmeling-Hallesta ja Mauerparkista. Voit myös vierailla Berliinin muurin muistomerkillä, Friedrichstrassella ja Hackescher Marktilla.

Hotel 103 room price & deals

la 5.9
-
su 6.9

Hotelli Amenities & Facilities

  • Baari/oleskelutila
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Langaton internet
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto
  • Kassakaappi
  • Pyörävuokraus
  • Hissi
  • Biljardipöytä
  • Säilytystila saatavilla

Palvelut ja mukavuudet

  • Kokous-/Bankettitilat
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto

Tekemistä

  • Biljardipöytä
  • Pyörävuokraus

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Hissi

Ruokailu

  • Baari/oleskelutila

Yleistä

  • Säilytystila saatavilla

Terveys ja turvallisuus

  • Kassakaappi

Perheystävällinen

  • Leikkikenttä

Perus

  • Langaton internet

Hotel 103 Reviews

7,6
Hyvä
1265 todennettua arvostelua
Upea
332
Erittäin hyvä
301
Hyvä
332
OK
125
Kohtuullinen
85
Keskinkertainen
47
Heikko
43
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Hotel 103 room booking info

Sisään-/uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 10:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Frequently asked questions

  • Kuinka hotelli Hotel 103 vertautuu muihin 2-tähden hotellleihin kaupungissa Berliini?

    2-tähden hotelleissa kaupungissa Berliini (113 €/yö) ja hotellin Hotel 103 keskimääräisessä yöhinnassa (64 €/yö) on 50 €/yö ero keskivertohinnassa.

  • Kuinka kaukana majoituspaikka Hotel 103 on Berliini Berliin Brandenburg nähtävyydestä?

    Jos haluat siirtyä suoraan kentältä Berliini Berliin Brandenburg majoituspaikkaan Hotel 103, etäisyys näiden kahden välillä on 22,0 km ja ajomatkasi tulee olemaan noin 41 min.

  • Miten pääset sujuvasti majoituspaikasta Hotel 103 kentälle Berliini Berliin Brandenburg?

    Toinen yleisempi vaihtoehto on ottaa taksi tai kimppakyytipalvelu lentokentältä Hotel 103. Berliini Berliin Brandenburg on hotellia lähinnä oleva lentokenttä.

  • Löytyykö majoituspaikasta Hotel 103 uima-allasta?

    Datamme mukaan majoituspaikassa Hotel 103 ei ole uima-allasta, mutta palveluita voidaan päivittää ilman, että niistä on muistettu kertoa meille. Voit tarkistaa asian vielä suoraan majoituspaikasta Hotel 103 soittamalla numeroon +49 30 4365 9103.

  • Kuinka lähellä majoituspaikka Hotel 103 on kaupunginBerliini keskustaa?

    Kun yövyt majoituspaikassa Hotel 103, sinun ja Berliini keskustan välillä on matkaa vain 3,4 km. Matkalla kaupunkiin Berliini muista piipahtaa myös katsastamassa Mercedes-Benz Arena Berlin nähtävyyskohde ja kaupat sekä ravintolat.

  • Mikä on hotellin Hotel 103 puhelinnumero?

    Soita numeroon +49 30 4365 9103, jos sinulla on Hotel 103 hotelliin tai majoitukseen yleisesti liittyviä kysymyksiä.

  • Tarjoaako Hotel 103 WiFi-internetyhteyden?

    Kyllä, Hotel 103 hotellissa on WiFi-internetyhteys hotellivieraiden käytettävissä.

  • Mihin aikaan hotellissa Hotel 103 on uloskirjautuminen?

    Hotellin uloskirjautumisaika on 10:00. Huomioi tämä tehdessäsi suunnitelmia ennen lähtöä, jotta voit välttyä lisämaksuilta tai muilta toimenpiteiltä.

  • Kuinka monen toimijan joukosta momondo etsii hotellia Berliini?

    elokuuta 2026 alkaen 3 720 toimijaa on valittavissa hotellia Berliini osiossa.

  • Milloin momondo on viimeksi päivittänyt hotellia Berliini hinnat?

    hotellia Berliini hinnat päivitetaan jokaisena päivänä.

Places of interest near Hotel 103

Attractions in Berliini, Saksa curated by momondo
Hotel 103 osoite: Schoenhauser Allee 103, 10439 Berliini

Top landmarks

  • Alexanderplatz3.5 km
  • Berliinin televisiotorni3.6 km
  • Berlin City Centre3.7 km
  • Uusi museo3.8 km
  • Berliinin tuomiokirkko3.8 km
  • Friedrichstrasse4.4 km
  • Valtiopäivätalo4.6 km
  • Brandenburgin portti4.7 km
  • Berliinin muuri4.8 km
  • Holokaustimuistomerkki4.9 km
  • Potsdamer Platz5.4 km
  • Teatteri Potsdamer Platz5.8 km

momondo’s favorite Berliini hotels

Schulz Hotel Berlin Wall at the East Side Gallery

Stralauer Platz 36, Berliini

8,6
3 tähteä

74 €

Novotel Berlin Mitte

Fischerinsel 12, Berliini

8,5
4 tähteä

90 €

Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz

Otto-Braun-Strasse 69, Berliini

8,1
3 tähteä

89 €

Crowne Plaza Berlin City Centre Ku'damm By IHG

Nuernberger Strasse 65, Berliini

8,5
4 tähteä

93 €

Motel One Berlin-Alexanderplatz

Grunerstrasse 11, Berliini

8,7
3 tähteä

76 €

NH Berlin Kurfürstendamm

Grolmanstr. 41-43, Berliini

8,5
4 tähteä

75 €

Scandic Berlin Kurfurstendamm

Augsburger Str. 5, Berliini

8,2
4 tähteä

77 €

Hotel Riu Plaza Berlin

Martin Luther Strasse 1, Berliini

8,6
4 tähteä

84 €

H+ Hotel Berlin Mitte

Chausseestrasse 118-120, Berliini

8,4
4 tähteä

100 €

Nearby accommodation in Berliini

Meininger Hotel Berlin Hauptbahnhof

Ella-Trebe-Straße 9, Berliini

7,6
3 tähteä

55 €

Katso hotellitarjouksia

Maritim Proarte Hotel Berlin

Friedrichstrasse 151, Berliini

8,6
4 tähteä

83 €

Katso hotellitarjouksia

H4 Hotel Berlin Alexanderplatz

Karl Liebknecht Strasse 32, Berliini

8,4
4 tähteä

93 €

Katso hotellitarjouksia

Novotel Berlin Mitte

Fischerinsel 12, Berliini

8,5
4 tähteä

90 €

Katso hotellitarjouksia

Hampton by Hilton Berlin City Centre Alexanderplatz

Otto-Braun-Strasse 69, Berliini

8,1
3 tähteä

89 €

Katso hotellitarjouksia

Park Inn by Radisson Berlin Alexanderplatz

Alexanderplatz 7, Berliini

8,1
4 tähteä

89 €

Katso hotellitarjouksia

Motel One Berlin-Alexanderplatz

Grunerstrasse 11, Berliini

8,7
3 tähteä

76 €

Katso hotellitarjouksia

H2 Hotel Berlin Alexanderplatz

Karl-Liebknecht-Strasse 32, Berliini

8,2
3 tähteä

89 €

Katso hotellitarjouksia

Premier Inn Berlin Alexanderplatz

Theanolte-Bähnisch-Straße 2, Berliini

8,2
3 tähteä

64 €

Katso hotellitarjouksia

Steglitz-Zehlendorf

See more

Seminaris Campushotel Berlin

Takustr. 39, Berliini

8,0
4 tähteä

88 €

Katso hotellitarjouksia

Hotel Grunewald

Kronprinzessinnenweg 120, Berliini

7,0
3 tähteä

96 €

Katso hotellitarjouksia

Reinickendorf

See more

Good Morning Berlin City West

Koegelstrasse, 12-13, Berliini

7,1
3 tähteä

55 €

Katso hotellitarjouksia

Victor's Residenz-Hotel Berlin Tegel

Holländerstr. 31, Berliini

7,9
3 tähteä

61 €

Katso hotellitarjouksia

New Hostel Berlin Mitte Free Snack Hot Tea And Coffee

Provinzstraße, 125, Berliini

8,1
4 tähteä

25 €

Katso hotellitarjouksia

Style Apartment Berlin

Berliini

8,6

83 €

Katso hotellitarjouksia

Premium Hostel

Nordlichtstr. 24, Berliini

4,4
3 tähteä

65 €

Katso hotellitarjouksia

Hostel Am Kurtti

Scharnweberstrasse 19, Berliini

2,3
1 tähti

50 €

Katso hotellitarjouksia

Säästä rahaa, kun varaat hotelleja momondosta

Parhaat hotellitarjoukset

Parhaat hotellitarjoukset

Katso yli 3 miljoonan hotellien ja majoituspaikkojen tarjoukset yhdestä paikasta.

Ilmainen peruutus

Ilmainen peruutus

Käytä suodattimia löytääksesi majoituksia ilmaisella peruutuksella.

Miljoonia arvosteluja

Miljoonia arvosteluja

Tarkista asiakasarviot miljoonien todellisten vierasarvostelujen perusteella.

Hintavahdit

Hintavahdit

Etkö ole vielä valmis varaamaan? seurataksesi hintoja.

Helpompi tapa hallita matkaa kohteeseen Berliini

Teemme aikataulujen, järjestämisen ja matkustamisen ystävien tai perheen kanssa erittäin helpoksi. Trips-palvelu on ilmainen – ja käytettävissä riippumatta siitä, mistä varaat.

Saat ilmoituksen, jos hinta laskee

Päivittäiset hinnanmuutokset postilaatikkoosi - hintavahtien avulla.
2 vierasta, 1 huone
la 5.9
su 6.9

Löydä parempia tuloksia majoitukselle kohteessa Berliini