Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG

Loma-asunto: Kuntokeskus

4 tähteä
5,5
Kohtuullinen
perustuu 11715 arvosteluihin
11715 todennettua arvostelua
ti 27.10
-
ke 28.10
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
102 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Standard-huone, 1 queen-vuode
102 €
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
106 €
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
107 €
Tietoja
Huoneet
Palvelut
Arvostelut
Sijainti

About Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG, New York

Puhtaus
6,4
Mukavuus
6,6
Sijainti
9,0
Palvelut
5,8
Henkilökunta
7,1
Hinta-laatusuhde
6,1

Manhattan at Times Square Hotel sijaitsee Manhattanin keskustassa, noin 650 metrin päässä Rockefeller Centeristä ja vain 320 metrin päässä Times Squarelta. Voit treenata hotellin kuntokeskuksessa tai tehdä töitä hyödyntäen concierge-palvelua sekä faksi- ja kopiointipalveluja. Broadwayn ravintolat ja teatterit sijaitsevat lyhyen matkan päässä tästä 4 tähden hotellista.

Manhattan at Times Squaressa on 24h-vastaanotto sekä ympärivuorokautinen vartiointi. Voit tarvittaessa säilyttää matkatavarasi hotellilla, jos saavut aikaisin tai lähdet myöhään. Hotellissa on ovimies- ja concierge-palvelut ja pesula- ja kuivapesupalvelut ovat saatavilla pyynnöstä. Voit myös tilata taksin hotellista tai käydä bisneskeskuksessa tekemässä töitä.

Manhattan at Times Square -hotellissa on 685 huonetta, jotka vaihtelevat standard-huoneista ja executive-kulmasviitteihin. Jokaisessa huoneessa on mukava vuode, jossa on pehmeä patja ja ylimääräisiä tyynyjä, suuri taulu-tv sekä teen- ja kahvinkeitin. Työasemalla on työpöytä ja ergonominen tuoli, ja vieraat voivat valmistautua lähtemään ulos käyttäen ilmaisia Pure by Gloss -kylpytuotteita.

Monet erilaiset ravintolat, kuten Le Bernardin, Ocean Prime ja Patzeria Family & Friends, ovat lyhyen kävelymatkan päässä hotellista. Patsy's Italian Restaurant on myös vain 6 minuutin kävelymatkan päässä majoituspaikasta.

Kun haluat tutustua naapurustoon, voit vierailla modernin taiteen museossa ja nauttia Times Squaren vilkkaasta tunnelmasta. Top of the Rock on myös lyhyen kävelymatkan päässä hotellista.

Property safety measures

Tehostettu siivous

Päivittäinen siivous, saniteettituotteita saatavilla enemmän.

Fyysisen etäisyyden käytännöt

Aulassa mahdollisuus fyysiseen etäisyyteen.

Kontaktiton sisään- ja uloskirjautuminen

Minimaalinen yhteys hotellin henkilökuntaan ja muihin vieraisiin.

Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG room price & deals

ti 27.10
-
ke 28.10
Majoitustyyppi
Varauslinkki
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, 1 king-vuode
Kahden hengen, 1 queen-vuode
Kahden hengen, 1 queen-vuode
Kahden hengen, 1 queen-vuode
Kahden hengen, 2 parivuodetta
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, 1 queen-vuode
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, 1 king-vuode
Kahden hengen, 2 parivuodetta
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, 1 queen-vuode
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 king-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, 1 king-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 king-vuode
Standard-huone, 2 parivuodetta
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 king-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, 2 parivuodetta
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 queen-vuode
Standard-huone, 1 king-vuode
Standard-huone, 2 parivuodetta
Standard-huone, 1 king-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 2 parivuodetta
King-huone, 1 queen-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, 1 queen-vuode
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
Queen-huone, 1 queen-vuode
Queen-huone, 1 queen-vuode
Queen-huone, 1 queen-vuode
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, 1 queen-vuode
Queen-huone, 1 queen-vuode
Queen-huone, 1 queen-vuode
Queen-huone, 1 queen-vuode
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Traditional-huone, 2 parivuodetta
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotelli Amenities & Facilities

  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvinkeitin
  • Kahvila
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio

Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG Reviews

5,5
Kohtuullinen
11715 todennettua arvostelua
Upea
1663
Erittäin hyvä
1174
Hyvä
1610
OK
1147
Kohtuullinen
1562
Keskinkertainen
1110
Heikko
3449
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG room booking info

Sisään-/uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 16:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Lisenssinumero: 582283470

Frequently asked questions

  • Kuinka hotelli Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG vertautuu muihin 4-tähden hotellleihin kaupungissa New York?

    Yö Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG hotellissa maksaa keskimäärin vähemmän kuin 4-tähden hotelli kaupungissa New York. Yö hotellissa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG maksaa tyypillisesti 251 €, kun yökohtainen hinta kaupungissa New York on 452 € enemmän.

  • Kuinka kaukana majoituspaikka Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG on New York LaGuardian lentoasema nähtävyydestä?

    Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG on 9,4 km päässä New York LaGuardian lentoasema hotellilta. Ajomatka hotellilta Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG kentälle New York LaGuardian lentoasema on yleensä 17 min. Voit tarvittaessa seurata liikenteen kehittymistä lähellä majoituspaikkaasi jos olet huolissasi ajan riittävyydestä.

  • Miten pääset sujuvasti majoituspaikasta Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG kentälle New York LaGuardian lentoasema?

    Jos aiot vuokrata auton kentältä New York LaGuardian lentoasema ajaaksesi hotellille, voit parkkeerata sen suoraan majoituspaikan Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG pysäköintipaikalle. Autonvuokraus alueella maksaa tyypillisesti 32 €/päivä perusmalliselle autolle. Toinen yleisempi vaihtoehto on ottaa taksi tai kimppakyytipalvelu lentokentältä Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG. New York LaGuardian lentoasema on hotellia lähinnä oleva lentokenttä.

  • Onko Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG lemmikkiystävällinen majoitusvaihtoehto?

    Kyllä, lemmikkieläimet ovat sallittuja Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG hotellissa.

  • Onko majoituspaikassa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG mahdollista syödä?

    Majoituspaikassa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG on ravintola paikan päällä, jossa hotellivieraat ja muut voivat aterioida. Kysy vastaanotosta ravintolan aukioloaikoja tai soita suoraan majoituspaikkaan Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG numeroon +1 212 581 3300.

  • Löytyykö majoituspaikasta Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG uima-allasta?

    Tällä hetkellä datamme näyttää, että majoituspaikassa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG ei ole uima-allasta. Muutokset tarjottuihin palveluihin voivat kuitenkin olla mahdollisia. Saadaksesi varmasti ajankohtaista tietoa, soita suoraan majoituspaikkaan numeroon +1 212 581 3300.

  • Kuinka lähellä majoituspaikka Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG on kaupunginNew York keskustaa?

    Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG on vain 0,7 km päässä New York keskustasta. Lähimpänä kaupungin New York keskustaa oleva nähtävyys on Times Square -aukio, mihin majoituspaikan Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG vierailla on erittäin hyvät kulkuyhteydet.

  • Mikä on hotellin Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG puhelinnumero?

    Soita numeroon +1 212 581 3300, jos sinulla on Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG hotelliin tai majoitukseen yleisesti liittyviä kysymyksiä.

  • Tarjoaako Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG WiFi-internetyhteyden?

    Kyllä, Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG hotellissa on WiFi-internetyhteys hotellivieraiden käytettävissä.

  • Onko majoituspaikassa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG yöpyville vieraille tarjolla kuntosali tai kuntokeskus?

    Majoituspaikassa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG on kuntosali vieraiden käytössä. Jotkut kuntosalit hotelleissa eivät ole auki ympäri vuorokauden, joten aukioloajat on parasta tarkistaa vastaanottovirkailijalta sisäänkirjautumisen yhteydessä.

  • Mihin aikaan hotellissa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG on uloskirjautuminen?

    Voit suunnitella saapuvasi klo 16:00, koska sisäänkirjautuminen on siitä lähtien mahdollista. Uloskirjautumisaika on 12:00. Suosittelemme ilmoittamaan kaikista pyynnöistä mahdollisimman aikaisin vastaanottoon.

  • Kuinka paljon maksaa huone hotellissa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG?

    Hinnat voivat vaihdella huonetyypin, päivämäärän ja saatavuuden mukaan. Nyt on saatavilla upeita Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG huonetarjouksia hintahaarukassa 114 € - 453 € per yö. Kirjoita päivämääräsi yllä olevaan lomakkeeseen löyttäksesi sinulle parhaiten sopivat tarjoukset.

  • Onko hotellissa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG pesulapalvelua?

    Kyllä, voit hoitaa kaikki pesulatarpeesi paikan päällä hotellissa Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG, New York. Voit jättää matkasilitysraudan kotiin ja käyttää majoituspaikasta löytyvää silitysrautaa.

  • Mikä on etäisyys hotellilta Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG, New York nähtävyyskohteeseen New York City Center?

  • Sijaitseeko Times Square -aukio, New York lähellä hotellia Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG?

  • Kuinka monen toimijan joukosta momondo etsii hotellia New York?

    Valittavissa olevien toimijoiden määrä hotellia New York osiossa on 3 918 lokakuuta 2026 alkaen.

  • Milloin momondo on viimeksi päivittänyt hotellia New York hinnat?

    hotellia New York hinnat päivitetaan jokaisena päivänä.

Places of interest near Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG

Attractions in New York, New York curated by momondo
Crowne Plaza Manhattan Times Square by IHG osoite: 790 7th Avenue, New York, NY 10019

Top landmarks

  • Teatterialue118 m
  • Broadway212 m
  • New York City Center346 m
  • Times Square -aukio384 m
  • Modernin taiteen museo MoMA0.4 km
  • Rockefeller Center0.5 km
  • Midtown Center0.7 km
  • Tiffany & Co.0.7 km
  • Lincoln Center for the Performing Arts1.1 km
  • Viides avenue1.3 km
  • Empire State Building1.5 km
  • Madison Square Garden1.6 km

momondo’s favorite New York hotels

The Central Park North

137 West 111th Street, New York, NY

7,8
2 tähteä

104 €

The Gallivant Times Square

234 West 48th Street, New York, NY

6,4
3 tähteä

165 €

ROW NYC

700 8th Avenue, New York, NY

6,9
4 tähteä

179 €

THE NEW YORKER HOTEL BY LOTTE HOTELS

481 Eighth Avenue, New York, NY

7,7
4 tähteä

186 €

Ameritania at Times Square

230 West 54th Street, New York, NY

8,0
3 tähteä

182 €

Hilton Garden Inn Nyc Financial Center/Manhattan Downtown

6 Water Street, New York, NY

8,4
3 tähteä

170 €

Candlewood Suites New York City- Times Square By IHG

339 West 39th Street, New York, NY

8,4
3 tähteä

175 €

The Belvedere Hotel

319 West 48th Street, New York, NY

8,0
4 tähteä

195 €

The Leo House

332 West 23rd Street, New York, NY

8,1
2 tähteä

170 €

Nearby accommodation in New York

Manhattan

See more

Pod Times Square

400 West 42nd Street, New York, NY

8,6
3 tähteä

147 €

Katso hotellitarjouksia

THE NEW YORKER HOTEL BY LOTTE HOTELS

481 Eighth Avenue, New York, NY

7,7
4 tähteä

186 €

Katso hotellitarjouksia

Hotel Belleclaire

2175 Broadway, New York, NY

8,5
4 tähteä

224 €

Katso hotellitarjouksia

Hotel Edison Times Square

228 West 47th Street, New York, NY

8,0
4 tähteä

225 €

Katso hotellitarjouksia

YOTEL New York

570 Tenth Avenue, New York, NY

7,4
4 tähteä

179 €

Katso hotellitarjouksia

The Plaza Hotel

768 Fifth Avenue, New York, NY

8,6
5 tähteä

1440 €

Katso hotellitarjouksia

The Leo House

332 West 23rd Street, New York, NY

8,1
2 tähteä

170 €

Katso hotellitarjouksia

Millennium Hotel Broadway Times Square

145 West 44th Street, New York, NY

7,6
4 tähteä

202 €

Katso hotellitarjouksia

Riu Plaza Manhattan Times Square

145 West 47th Street, New York, NY

8,9
4 tähteä

257 €

Katso hotellitarjouksia

Säästä rahaa, kun varaat hotelleja momondosta

Parhaat hotellitarjoukset

Parhaat hotellitarjoukset

Katso yli 3 miljoonan hotellien ja majoituspaikkojen tarjoukset yhdestä paikasta.

Ilmainen peruutus

Ilmainen peruutus

Käytä suodattimia löytääksesi majoituksia ilmaisella peruutuksella.

Miljoonia arvosteluja

Miljoonia arvosteluja

Tarkista asiakasarviot miljoonien todellisten vierasarvostelujen perusteella.

Hintavahdit

Hintavahdit

Etkö ole vielä valmis varaamaan? seurataksesi hintoja.

Helpompi tapa hallita matkaa kohteeseen New York

Teemme aikataulujen, järjestämisen ja matkustamisen ystävien tai perheen kanssa erittäin helpoksi. Trips-palvelu on ilmainen – ja käytettävissä riippumatta siitä, mistä varaat.

Saat ilmoituksen, jos hinta laskee

Päivittäiset hinnanmuutokset postilaatikkoosi - hintavahtien avulla.
2 vierasta, 1 huone
ti 27.10
ke 28.10

Löydä parempia tuloksia majoitukselle kohteessa New York