Palmujen ympäröimällä rannalla sijaitseva Nashira Resort Hotel & Aqua – Spa tarjoaa mikroilmaston, joka tarjoaa raikasta ilmaa ja virkistävää tuulenvirettä ympäri vuoden. Hotellissa on yhteensä 22 ulko- ja sisäuima-allasta sekä aikuisille että lapsille. Vesipuistossa on yli 25 liukumäkeä.
Perheystävällinen Nashira Resort Hotel & Aqua – Spa tarjoaa lastenhoitopalveluja ja lasten aktiviteetteja, ja rannalla on monia hauskoja aktiviteetteja. Asiakkaat voivat treenata tenniskentillä tai treenata kuntosalilla. Tarjolla on ilmainen pysäköintimahdollisuus, ja voit nauttia ilmaisen aamiaisen joka aamu oleskelusi aikana.
Hotellissa on 493 huonetta, jotka on jaettu kahdeksaan eri tyyliin. Saatavilla on mm. standard-huoneita merinäköalalla, duplex-perhehuoneita, sviittejä ja paljon muita vaihtoehtoja. Huoneissa on käytetty ruskean ja sinisen sävyjä, ja niissä on mukavat sohvat ja parvekkeet, joilta on näköala. Voit soittaa musiikkia LED-television kautta ja nauttia kylmiä juomia minibaarista. Lattiat ovat keraamisia tai laminaattia, ja korkeat katot lisäävät ylellistä kokemusta.
Majoituspaikassa on 7 ravintolaa ja 7 baaria, joten löydät varmasti juuri omaan makuusi sopivaa syötävää. Voit ruokailla hotellissa, ulkona rannalla, uima-altaalla tai omassa huoneessasi. Muita läheisiä ravintoloita ovat Serenade Restaurant & Bar ja Gul Restaurant.
Kun olet valmis lähtemään ulos hotellin ulkopuolelle, tärkein maamerkki on Kerkenez Dagi Antik Kenti, mutta lähistöllä on muitakin vierailukohteita.