Emirates Concorde Hotel & Suites

Loma-asunto: Ravintola

4 tähteä
to 6.8
-
pe 7.8
2 vierasta, 1 huone
Sivusto
Varaussivusto: Emirates Concorde Hotel & Suites
Varaussivusto: Emirates Concorde Hotel & Suites
Varaussivusto: Emirates Concorde Hotel & Suites
Tietoja
Huoneet
Palvelut
Arvostelut
Sijainti

Tietoja: Emirates Concorde Hotel & Suites, Dubai

Puhtaus
6,6
Mukavuus
8,0
Sijainti
7,2
Palvelut
6,5
Henkilökunta
6,8
Hinta-laatusuhde
6,6
Hotelli -majoituskohteessa on 176 huonetta sekä lämmitetty uima-allas. Majoituspaikassa on myös sauna, kauneuskeskus ja maksuton bussikuljetus.Hotelli tarjoaa runsaasti palveluita majoitusvieraiden käytettäväksi, kuten esimerkiksi kahvibaarin, nopean sisään-/uloskirjautumisen ja vartalonhoitopalveluja. Se tarjoaa myös lastenhoitopalvelun, valuutanvaihdon ja vastaanoton, joka on auki aina.Hotelli -majoituskohteen huoneista löytyy keittokomero, minibaari ja poreamme. Kuumia juomia voi valmistaa käytettävissä olevilla veloituksettomilla teen- ja kahvinkeittovälineillä.Hotellin vieraat voivat nauttia ainutlaatuisesta ruokailukokemuksesta majoituspaikan omassa ravintolassa, jonka sijainti on ihanteellinen niiden vieraiden näkökulmasta, jotka haluavat pysyä lähettyvillä majoituspaikkaa syömisen aikana. Lähiympäristöstä löytyy myös lukuisia ravintola- ja kahvilavaihtoehtoja.

Emirates Concorde Hotel & Suites huonehinnat ja tarjoukset

to 6.8
-
pe 7.8

Hotelli Palvelut ja mukavuudet

  • Ravintola
  • Huonepalvelu
  • Kahvila
  • Liikekeskus
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Lentokenttäkuljetus
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Internet
  • Langaton internet
  • Pysäköinti

Palvelut ja mukavuudet

  • Pankkiautomaatti
  • Liikekeskus
  • Express-uloskirjautuminen
  • Valuutanvaihto
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Huonepalvelu
  • 24h-vastaanotto

Keittiö

  • Jääkaappi
  • Mikroaaltouuni
  • Keittokomero

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Savuttomia huoneita saatavilla
  • Hissi
  • Erillinen tupakointialue

Ruokailu

  • Ravintola
  • Minibaari
  • Kahvila

Tekemistä

  • Kauneushoitola
  • Lahjatavaramyymälä
  • Biljardipöytä

Perus

  • Internet
  • Langaton internet
  • Ilmastointi

Pysäköinti ja kuljetus

  • Pysäköinti
  • Lentokenttäkuljetus

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu

Media ja viihde

  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain

Yleistä

  • Säilytystila saatavilla

Terveys ja turvallisuus

  • Kassakaappi

Perheystävällinen

  • Lapsenvahti tai -hoito

Kylpylä

  • Sauna

Emirates Concorde Hotel & Suites arvostelut

8,0
Erittäin hyvä
2686 todennettua arvostelua
Upea
1153
Erittäin hyvä
427
Hyvä
517
OK
167
Kohtuullinen
165
Keskinkertainen
73
Heikko
183
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Emirates Concorde Hotel & Suites huonevarauksen tiedot

Sisään-/uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Usein kysytyt kysymykset

  • Kuinka hotelli Emirates Concorde Hotel & Suites vertautuu muihin 4-tähden hotellleihin kaupungissa Dubai?

    Emirates Concorde Hotel & Suites on 32 € halvempi kuin 4-tähden hotelli keskimäärin kaupungissa Dubai. Yö hotellissa Emirates Concorde Hotel & Suites maksaa yleensä 64 €.

  • Kuinka kaukana majoituspaikka Emirates Concorde Hotel & Suites on Dubai Intl nähtävyydestä?

    Jos liikennettä ei ole liikaa, on ajoaika Dubai Intl ja Emirates Concorde Hotel & Suites välillä 4,5 km etäisyydelle vain 8 min. Jos hotellisi sijaitsee keskusta-alueella, voi ajoaikasi kasvaa liikenteen vuoksi.

  • Miten pääset sujuvasti majoituspaikasta Emirates Concorde Hotel & Suites kentälle Dubai Intl?

    Jos etsit yksinkertaista tapaa päästä kentältä Dubai Intl majoituskohteeseen Emirates Concorde Hotel & Suites, harkitse taksin tai kimppakyytipalvelun tilaamista, joka voi vierailusi aikana kuljettaa sinua yöpymispaikkaan tai tarvittaessa ympäri kaupunkia.

  • Onko majoituspaikassa Emirates Concorde Hotel & Suites mahdollista syödä?

    Hotellissa Emirates Concorde Hotel & Suites on ravintola, jota hotellivieraat voivat käyttää. Voit istua alas ravintolaan tai tilata ruokaa mukaan. Soita vastaanottoon numeroon +971 4223 0003 tarkistaaksesi aukioloajat. Hotellin Emirates Concorde Hotel & Suites henkilökunta toivottaa vieraat tervetulleeksi tilaamaan ruokaa huonepalvelusta suoraan omiin huoneisiin.

  • Löytyykö majoituspaikasta Emirates Concorde Hotel & Suites uima-allasta?

    Tällä hetkellä datamme näyttää, että majoituspaikassa Emirates Concorde Hotel & Suites ei ole uima-allasta. Muutokset tarjottuihin palveluihin voivat kuitenkin olla mahdollisia. Saadaksesi varmasti ajankohtaista tietoa, soita suoraan majoituspaikkaan numeroon +971 4223 0003.

  • Kuinka lähellä majoituspaikka Emirates Concorde Hotel & Suites on kaupunginDubai keskustaa?

    Kaupungin Dubai keskustaan pääseminen pitäisi olla helppoa, koska se on vain 8,4 km päässä majoituspaikasta Emirates Concorde Hotel & Suites. Dubai keskustasta löytyy muun muassa Burj Khalifa, samoin kuin monia muita suosittuja nähtävyyksiä ja tekemistä.

  • Mikä on hotellin Emirates Concorde Hotel & Suites puhelinnumero?

    Jos sinulla on kysyttävää tai huolehdit yöpymisestäsi Emirates Concorde Hotel & Suites majoituspaikassa, soita numeroon +971 4223 0003 puhuaksesi vastaanottovirkailijan kanssa.

  • Tarjoaako Emirates Concorde Hotel & Suites WiFi-internetyhteyden?

    Kyllä, Emirates Concorde Hotel & Suites hotellissa on WiFi-internetyhteys hotellivieraiden käytettävissä.

  • Mihin aikaan hotellissa Emirates Concorde Hotel & Suites on uloskirjautuminen?

    Hotellin uloskirjautumisaika on 12:00. Huomioi tämä tehdessäsi suunnitelmia ennen lähtöä, jotta voit välttyä lisämaksuilta tai muilta toimenpiteiltä.

  • Onko hotellissa Emirates Concorde Hotel & Suites pesulapalvelua?

    Kyllä, pesulapalvelut ovat asiakkaiden käytettävissä hotellissa Emirates Concorde Hotel & Suites, Dubai.

  • Mikä on etäisyys hotellilta Emirates Concorde Hotel & Suites, Dubai nähtävyyskohteeseen Gold Souq?

  • Kuinka monen toimijan joukosta momondo etsii hotellia Dubai?

    21 097 toimijaa on valittavissa hotellia Dubai heinäkuuta 2026 alkaen.

  • Milloin momondo on viimeksi päivittänyt hotellia Dubai hinnat?

    hotellia Dubai hinnat päivitettiin viimeksi tänään.

Nähtävyydet lähellä Emirates Concorde Hotel & Suites

momondon tarkkaan valitsemat nähtävyydet Dubai, Yhdistyneet Arabiemiirikunnat
Emirates Concorde Hotel & Suites osoite: Maktoum Street, Riqat Al Buteen - Deira Dubai 64225 AE, Dubai 64225

Top-maamerkit

  • Al Karama1.9 km
  • Port Saeed2.2 km
  • Oud Metha2.5 km
  • Dubai City Centre2.6 km
  • Dubai Creek4.8 km
  • Dubai Festival City5 km
  • Trade Centre 15.6 km
  • Dubain kansainvälinen finanssikeskus6.4 km
  • Jumeirahin ranta7.6 km
  • Sheikh Zayed Road7.7 km
  • Dubai Mall8.1 km
  • Burj Khalifa8.4 km

momondon suosikkihotellit - Dubai

Hilton Dubai Jumeirah

Tower A, The Walk, Jumeirah Beach Residence, Dubai

8,7
5 tähteä

99 €

Mövenpick Hotel & Apartments Bur Dubai

19th Street, Dubai

8,2
5 tähteä

40 €

Rixos The Palm Hotel & Suites

East Crescent Plog40 Palm Jumeirah, Dubai

9,1
5 tähteä

353 €

TRYP by Wyndham Dubai

Al Saef 1 Street, Barsha Heights PO Box 215373, Dubai

8,6
4 tähteä

34 €

Rose Rayhaan by Rotana

Sheikh Zayed Road P.O. Box 126452, Dubai

8,3
4 tähteä

46 €

Anantara Downtown Dubai Hotel

P.O. Box 71847, Business Bay, Dubai

8,7
5 tähteä

74 €

Sofitel Dubai Jumeirah Beach

Jumeirah Beach - Dubai Marina, PO Box 473828, Dubai

9,2
5 tähteä

96 €

Sofitel Dubai The Palm Resort & Spa

East Crescent Road, Dubai

8,4
5 tähteä

101 €

Royal Falcon Hotel

25871 P.O. Box: 25871 (Salahuddin Road)Deira Dubai, Dubai

6,5
3 tähteä

21 €

Majoitukset lähellä Dubai

Dubain venesatama

Näytä lisää

Stella Di Mare Dubai Marina Hotel

Al Mattla'ee Street, Dubai

8,5
5 tähteä

39 €

Katso hotellitarjouksia

Hilton Dubai Jumeirah

Tower A, The Walk, Jumeirah Beach Residence, Dubai

8,7
5 tähteä

99 €

Katso hotellitarjouksia

Mövenpick Hotel Jumeirah Beach

Jumeirah Beach Residence, P.O. Box 282825, Dubai

9,1
5 tähteä

73 €

Katso hotellitarjouksia

The Ritz-Carlton, Dubai

P.O. Box 26525, Dubai

9,1
5 tähteä

259 €

Katso hotellitarjouksia

Sofitel Dubai Jumeirah Beach

Jumeirah Beach - Dubai Marina, PO Box 473828, Dubai

9,2
5 tähteä

96 €

Katso hotellitarjouksia

Grosvenor House, a Luxury Collection Hotel, Dubai

Al Emreef Street, PO Box 118500, Dubai

9,5
5 tähteä

145 €

Katso hotellitarjouksia

Le Méridien Mina Seyahi Beach Resort & Waterpark

Dubai Marina, PO Box 213084, Dubai

8,5
5 tähteä

136 €

Katso hotellitarjouksia

The First Collection Dubai Marina

P.O. Box: 215373, Al Seba Street, Dubai

8,7
4 tähteä

45 €

Katso hotellitarjouksia

Rixos Premium Dubai Jbr

Jumeirah Beach Residence (Jbr), The Walk Dubai 04520 0000, Dubai

9,0
5 tähteä

159 €

Katso hotellitarjouksia

Kempinski The Boulevard Dubai

Sheikh Mohamed Bin Rashid Boulevard, Downtown Dubai, PO Box 214477, Dubai

9,3
5 tähteä

193 €

Katso hotellitarjouksia

Mövenpick Hotel Apartments Downtown Dubai

Al Ohood Street, Burj Khalifa Area, 413779, Dubai

8,5
5 tähteä

115 €

Katso hotellitarjouksia

Sofitel Dubai Downtown

9725 Sheikh Zayed Road, Downtown Dubai, Dubai, Dubai

8,8
5 tähteä

83 €

Katso hotellitarjouksia

Palace Downtown

Sheikh Mohammed Bin Rashid Boulevard, Downtown Dubai, PO Box 9770, Dubai

8,9
5 tähteä

231 €

Katso hotellitarjouksia

Armani Hotel Dubai, Burj Khalifa

Burj Khalifa, Mohamed Bin Rashid Blvd, Downtown Dubai Po Box 888333, Dubai

8,9
5 tähteä

579 €

Katso hotellitarjouksia

Hotel Boulevard, Autograph Collection

Sheikh Mohammed Bin Rashid Boulevard, Downtown Dubai, PO Box 114788, Dubai

9,4
4 tähteä

65 €

Katso hotellitarjouksia

The Heritage Hotel, Autograph Collection

Sheikh Mohammed Bin Rashid Boulevard, Downtown Dubai PO Box 114822, Dubai

9,1
4 tähteä

77 €

Katso hotellitarjouksia

Heaven Crest Vacation Homes Downtown - Studio, 1, & 3 Bedroom Suites 2 minute walk to Dubai Mall and Burj Khalifa

Dubai

7,8

55 €

Katso hotellitarjouksia

Address Sky View, Downtown Dubai

Sheikh Mohammed Bin Rashed Boulevard, Dubai

9,0
5 tähteä

245 €

Katso hotellitarjouksia

Business Bay

Näytä lisää

Pullman Dubai Downtown

Al Abraj St. With Marasi Drive Downtown PO Box 413311, Dubai

8,5
5 tähteä

66 €

Katso hotellitarjouksia

JW Marriott Marquis Hotel Dubai

Sheikh Zayed Road, Business Bay Dubai 121000 AE, Dubai

8,7
5 tähteä

105 €

Katso hotellitarjouksia

Anantara Downtown Dubai Hotel

P.O. Box 71847, Business Bay, Dubai

8,7
5 tähteä

74 €

Katso hotellitarjouksia

Millennium Central Dubai Downtown

Al Asayel Street, Business Bay, Dubai, United Arab Emirates, 115138 Dubai, United Arab Emirates, Dubai

7,7
4 tähteä

38 €

Katso hotellitarjouksia

Hilton Dubai Al Habtoor City

Al Habtoor City, Sheikh Zayed Road, 44, Dubai

8,2
5 tähteä

82 €

Katso hotellitarjouksia

Citymax Hotel Business Bay

Al Khaleej Al Tejari 2 Street, Dubai

8,3
4 tähteä

30 €

Katso hotellitarjouksia

Paramount Hotel Midtown

Al Mustaqbal Street, Dubai

8,8
5 tähteä

76 €

Katso hotellitarjouksia

The First Collection Business Bay, Dubai, a Tribute Portfolio Hotel

Al A’amal Street, Business Bay, PO Box 215373, Dubai

8,6
4 tähteä

43 €

Katso hotellitarjouksia

Embassy Suites by Hilton Dubai Business Bay

Marasi Drive,Business Bay, PO.39346, Dubai

9,2
5 tähteä

96 €

Katso hotellitarjouksia

Säästä rahaa, kun varaat hotelleja momondosta

Parhaat hotellitarjoukset

Parhaat hotellitarjoukset

Katso yli 3 miljoonan hotellien ja majoituspaikkojen tarjoukset yhdestä paikasta.

Ilmainen peruutus

Ilmainen peruutus

Käytä suodattimia löytääksesi majoituksia ilmaisella peruutuksella.

Miljoonia arvosteluja

Miljoonia arvosteluja

Tarkista asiakasarviot miljoonien todellisten vierasarvostelujen perusteella.

Hintavahdit

Hintavahdit

Etkö ole vielä valmis varaamaan? seurataksesi hintoja.

Helpompi tapa hallita matkaa kohteeseen Dubai

Teemme aikataulujen, järjestämisen ja matkustamisen ystävien tai perheen kanssa erittäin helpoksi. Trips-palvelu on ilmainen – ja käytettävissä riippumatta siitä, mistä varaat.

Saat ilmoituksen, jos hinta laskee

Päivittäiset hinnanmuutokset postilaatikkoosi - hintavahtien avulla.
2 vierasta, 1 huone
to 6.8
pe 7.8