Hotel Simi

Loma-asunto: Kuntokeskus

4 tähteä
ke 16.9
-
to 17.9
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
154 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
154 €
Standard-huone, 1 parivuode
185 €
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
188 €
Tietoja
Huoneet
Palvelut
Arvostelut
Sijainti

About Hotel Simi, Zermatt

Puhtaus
8,9
Mukavuus
8,6
Sijainti
9,4
Palvelut
8,2
Henkilökunta
8,7
Hinta-laatusuhde
7,9
Tämän hotellin palveluihin kuuluu kuntosali, baari/aulabaari ja concierge-palvelut. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on kuivapesulapalvelu, pyykinpesutilat ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Hotel Simi tarjoaa 41 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Näissä yksilöllisesti kalustetuissa huoneissa on oleskelualue. Vuoteissa on pillowtop-patjallinen sänky-patjat. 42-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, kylpytakit, tohvelit ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin. Tässä hotellissa käytössäsi on kuntosali. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.

Hotel Simi room price & deals

ke 16.9
-
to 17.9
Majoitustyyppi
Varauslinkki
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 parivuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, 1 parivuode
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, 1 parivuode
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, 1 parivuode
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, 1 parivuode
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotelli Amenities & Facilities

  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Ilmaisia hygieniatuotteita

Hotel Simi Reviews

8,5
Erittäin hyvä
643 todennettua arvostelua
Upea
371
Erittäin hyvä
169
Hyvä
61
OK
18
Kohtuullinen
11
Keskinkertainen
10
Heikko
3
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Hotel Simi room booking info

Sisään-/uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Frequently asked questions

  • Kuinka hotelli Hotel Simi vertautuu muihin 4-tähden hotellleihin kaupungissa Zermatt?

    Yö Hotel Simi hotellissa maksaa keskimäärin vähemmän kuin 4-tähden hotelli kaupungissa Zermatt. Yö hotellissa Hotel Simi maksaa tyypillisesti 243 €, kun yökohtainen hinta kaupungissa Zermatt on 231 € enemmän.

  • Onko Hotel Simi lemmikkiystävällinen majoitusvaihtoehto?

    Voit vapaasti tuoda koiran mukanasi, kun yövyt majoituspaikassa Hotel Simi.

  • Onko majoituspaikassa Hotel Simi mahdollista syödä?

    Hotellissa Hotel Simi on ravintola, jota hotellivieraat voivat käyttää. Voit istua alas ravintolaan tai tilata ruokaa mukaan. Soita vastaanottoon numeroon +41 27 966 45 00 tarkistaaksesi aukioloajat.

  • Löytyykö majoituspaikasta Hotel Simi uima-allasta?

    Datamme ei valitettavasti kerro onko majoituspaikassa Hotel Simi uima-allas. Suosittelemme soittamaan hotellin vastaanottoon saadaksesi vahvistuksen asiaan. Majoituspaikan Hotel Simi puhelinnumero on +41 27 966 45 00.

  • Mikä on hotellin Hotel Simi puhelinnumero?

    Saat yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla numeroon +41 27 966 45 00.

  • Tarjoaako Hotel Simi WiFi-internetyhteyden?

    Kyllä, Hotel Simi hotellissa on WiFi-internetyhteys hotellivieraiden käytettävissä.

  • Onko majoituspaikassa Hotel Simi yöpyville vieraille tarjolla kuntosali tai kuntokeskus?

    Kyllä, majoituspaikan Hotel Simi vieraille on tarjolla kuntosali. Kuntosalin aukioloaikoja on parasta kysyä vastaanottovirkailijalta sisäänkirjautumisen yhteydessä.

  • Mihin aikaan hotellissa Hotel Simi on uloskirjautuminen?

    Voit suunnitella saapuvasi klo 15:00, koska sisäänkirjautuminen on siitä lähtien mahdollista. Uloskirjautumisaika on 11:00. Suosittelemme ilmoittamaan kaikista pyynnöistä mahdollisimman aikaisin vastaanottoon.

  • Kuinka paljon maksaa huone hotellissa Hotel Simi?

    Keskimääräinen hinta yölle Hotel Simi hotellille on 341 €, mutta se voi olla niinkin alhainen kuin 230 €/yö. Huomioithan, että matkustuspäivät, huonetyyppi ja saatavuus voivat vaikuttaa hintoihin. Näet nykyiset tarjoukset kirjoittamalla päivämäärät yllä olevaan lomakkeeseen.

  • Onko hotellissa Hotel Simi pesulapalvelua?

    Kyllä, voit hoitaa kaikki pesulatarpeesi paikan päällä hotellissa Hotel Simi, Zermatt.

  • Kuinka monen toimijan joukosta momondo etsii hotellia Zermatt?

    syyskuuta 2026 alkaen 1 094 toimijaa on valittavissa hotellia Zermatt osiossa.

  • Milloin momondo on viimeksi päivittänyt hotellia Zermatt hinnat?

    hotellia Zermatt hinnat päivitettiin viimeksi tänään.

Places of interest near Hotel Simi

Attractions in Zermatt, Sveitsi curated by momondo
Hotel Simi osoite: Brantschenhaus 20, 3920 Zermatt, Valais

Top landmarks

  • Zermatt-Matterhorn Ski Resort248 m
  • Zermatt Railway Station314 m
  • Matterhorn Museum315 m
  • Gornerschlucht1.6 km
  • Sunnegga Ski Resort1.9 km
  • Unter Gabelhorn3.8 km
  • Riffelsee4.5 km
  • Riffelhorn4.7 km
  • Schwarzsee4.7 km
  • Bosentrift4.9 km
  • Gornergrat5.2 km
  • KOSMA5.2 km

momondo’s favorite Zermatt hotels

Hotel Basecamp

Riedstrasse 80, Zermatt, Valais

9,3
3 tähteä

218 €

Youth Hostel Zermatt

Staldenweg 5, Zermatt, Valais

8,2
2 tähteä

114 €

Grand Hotel Zermatterhof

Bahnhofstrasse 55, Zermatt, Valais

9,4
5 tähteä

496 €

Hotel Jägerhof

Steinmattstrasse 85, Zermatt, Valais

9,3
3 tähteä

197 €

Backstage Boutique Spa Hotel

Hofmattstrasse 4, Zermatt, Valais

9,2
4 tähteä

258 €

Hotel Alphubel

Brantschenhaus 7, Zermatt, Valais

8,0
2 tähteä

150 €

Walliserhof Zermatt 1896

Bahnhofstrasse 30, Zermatt, Valais

9,0
3 tähteä

155 €

Hotel Butterfly

Bodmenstrasse 21, Zermatt, Valais

9,0
3 tähteä

221 €

Säästä rahaa, kun varaat hotelleja momondosta

Parhaat hotellitarjoukset

Parhaat hotellitarjoukset

Katso yli 3 miljoonan hotellien ja majoituspaikkojen tarjoukset yhdestä paikasta.

Ilmainen peruutus

Ilmainen peruutus

Käytä suodattimia löytääksesi majoituksia ilmaisella peruutuksella.

Miljoonia arvosteluja

Miljoonia arvosteluja

Tarkista asiakasarviot miljoonien todellisten vierasarvostelujen perusteella.

Hintavahdit

Hintavahdit

Etkö ole vielä valmis varaamaan? seurataksesi hintoja.

Helpompi tapa hallita matkaa kohteeseen Zermatt

Teemme aikataulujen, järjestämisen ja matkustamisen ystävien tai perheen kanssa erittäin helpoksi. Trips-palvelu on ilmainen – ja käytettävissä riippumatta siitä, mistä varaat.

Saat ilmoituksen, jos hinta laskee

Päivittäiset hinnanmuutokset postilaatikkoosi - hintavahtien avulla.
2 vierasta, 1 huone
ke 16.9
to 17.9