Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace

Loma-asunto: Sisäuima-allas

3 tähteä
8,5
Erittäin hyvä
perustuu 701 arvosteluihin
701 todennettua arvostelua
to 22.10
-
pe 23.10
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
129 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
King-huone, 1 king-vuode
129 €
King-huone, 1 king-vuode
132 €
King-huone, 1 king-vuode
134 €
Tietoja
Huoneet
Palvelut
Arvostelut
Sijainti

Property safety measures

Tehostettu siivous

Päivittäinen siivous, saniteettituotteita saatavilla enemmän.

Fyysisen etäisyyden käytännöt

Aulassa mahdollisuus fyysiseen etäisyyteen.

Kontaktiton sisään- ja uloskirjautuminen

Minimaalinen yhteys hotellin henkilökuntaan ja muihin vieraisiin.

Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace room price & deals

to 22.10
-
pe 23.10
Majoitustyyppi
Varauslinkki
Kahden hengen, 1 king-vuode
Kahden hengen, 1 king-vuode
Kahden hengen, 1 king-vuode
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 vuodesohva
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 vuodesohva
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
King-huone, 1 king-vuode
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotelli Amenities & Facilities

  • Sisäuima-allas
  • Kuntokeskus
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv

Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace Reviews

8,5
Erittäin hyvä
701 todennettua arvostelua
Upea
373
Erittäin hyvä
113
Hyvä
85
OK
30
Kohtuullinen
36
Keskinkertainen
26
Heikko
38
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace room booking info

Sisään-/uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 16:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Frequently asked questions

  • Kuinka kaukana majoituspaikka Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace on Portlandin kansainvälinen lentoasema nähtävyydestä?

    Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace on 11,1 km päässä Portlandin kansainvälinen lentoasema hotellilta. Ajomatka hotellilta Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace kentälle Portlandin kansainvälinen lentoasema on yleensä 20 min. Voit tarvittaessa seurata liikenteen kehittymistä lähellä majoituspaikkaasi jos olet huolissasi ajan riittävyydestä.

  • Miten pääset sujuvasti majoituspaikasta Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace kentälle Portlandin kansainvälinen lentoasema?

    Toinen yleisempi vaihtoehto on ottaa taksi tai kimppakyytipalvelu lentokentältä Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace. Portlandin kansainvälinen lentoasema on hotellia lähinnä oleva lentokenttä.

  • Onko Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace lemmikkiystävällinen majoitusvaihtoehto?

    Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace toivottaa lemmikit tervetulleiksi majoituspaikkaan.

  • Onko majoituspaikassa Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace mahdollista syödä?

    Jos yövyt hotellissa Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace, olet tervetullut tilaamaan ruokaa hotellin huonepalvelusta.

  • Löytyykö majoituspaikasta Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace uima-allasta?

    Joo. Monet momondo-käyttäjät, jotka matkustavat kaupunkiin Portland etsivät erityisesti hotelleja, joissa on uima-allas. Majoituspaikassa Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace voi olla uima-altaan käyttöä koskevia sääntöjä ja ohjeistusta, joten muista kysyä vastaanotosta esimerkiksi uima-altaan aukioloajoista.

  • Mikä on hotellin Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace puhelinnumero?

    Jos tarvitset hotellin Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace henkilökunnan apua soita numeroon +1 503 552 9500.

  • Tarjoaako Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace WiFi-internetyhteyden?

    Kyllä, Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace hotellissa on WiFi-internetyhteys hotellivieraiden käytettävissä.

  • Onko majoituspaikassa Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace yöpyville vieraille tarjolla kuntosali tai kuntokeskus?

    Kyllä. Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace on hyvä paikka yöpymiselle jos etsit hotellia, jossa on kuntokeskus.

  • Mihin aikaan hotellissa Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace on uloskirjautuminen?

    Voit suunnitella saapuvasi klo 16:00, koska sisäänkirjautuminen on siitä lähtien mahdollista. Uloskirjautumisaika on 12:00. Suosittelemme ilmoittamaan kaikista pyynnöistä mahdollisimman aikaisin vastaanottoon.

  • Kuinka paljon maksaa huone hotellissa Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace?

    Hinnat voivat vaihdella huonetyypin, päivämäärän ja saatavuuden mukaan. Nyt on saatavilla upeita Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace huonetarjouksia hintahaarukassa 132 € - 171 € per yö. Kirjoita päivämääräsi yllä olevaan lomakkeeseen löyttäksesi sinulle parhaiten sopivat tarjoukset.

  • Onko hotellissa Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace pesulapalvelua?

    Kyllä on. Ota yhteyttä Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace, Portland saadaksesi lisätietoja kaikista saatavilla olevista pesulapalveluista. Haluatko silittää vaatteesi? Majoituspaikassa on silitysrauta ja -lauta.

  • Kuinka monen toimijan joukosta momondo etsii hotellia Portland?

    lokakuuta 2026 alkaen 1 282 toimijaa on valittavissa hotellia Portland osiossa.

  • Milloin momondo on viimeksi päivittänyt hotellia Portland hinnat?

    hotellia Portland hinnat päivitettiin viimeksi tänään.

Places of interest near Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace

Attractions in Portland, Oregon curated by momondo
Residence Inn by Marriott Downtown/RiverPlace osoite: 2115 Southwest River Parkway, Portland, OR 97201

Top landmarks

  • Oregon Museum of Science and Industry0.6 km
  • Oregon Rail Heritage Center0.9 km
  • Portland City Hall1 km
  • Heathman Hotel1.3 km
  • Portland Art Museum1.4 km
  • Pioneer Courthouse Square1.4 km
  • Weather Machine1.5 km
  • Multnomah County Library1.6 km
  • Portland Saturday Market1.8 km
  • NW Natural2 km
  • Steel Bridge2.3 km
  • North Bank Depot Buildings2.4 km

momondo’s favorite Portland hotels

Crowne Plaza Portland-Downtown Conv Ctr By IHG

1441 Northeast 2nd Avenue, Portland, OR

8,0
3 tähteä

115 €

The Royal Sonesta Portland Downtown

506 Southwest Washington Street, Portland, OR

8,5
4 tähteä

98 €

The Paramount Hotel

808 Southwest Taylor Street, Portland, OR

8,7
3 tähteä

101 €

Dossier Hotel

750 Southwest Alder Street, Portland, OR

8,9
4 tähteä

126 €

Hampton Inn & Suites Portland/Pearl District

354 Northwest 9th Avenue, Portland, OR

8,9
3 tähteä

114 €

La Quinta Inn & Suites by Wyndham Portland Airport

11207 Northeast Holman Street, Portland, OR

6,8
3 tähteä

81 €

Staypineapple, Hotel Rose, Downtown Portland

50 Southwest Morrison Street, Portland, OR

8,2
3 tähteä

106 €

Heathman Hotel

1001 SW Broadway, Portland, OR

8,5
4 tähteä

131 €

Nearby accommodation in Portland

Keskusta

See more

The Hotel Zags Portland

515 Southwest Clay Street, Portland, OR

8,2
4 tähteä

92 €

Katso hotellitarjouksia

The Royal Sonesta Portland Downtown

506 Southwest Washington Street, Portland, OR

8,5
4 tähteä

98 €

Katso hotellitarjouksia

The Paramount Hotel

808 Southwest Taylor Street, Portland, OR

8,7
3 tähteä

101 €

Katso hotellitarjouksia

Dossier Hotel

750 Southwest Alder Street, Portland, OR

8,9
4 tähteä

126 €

Katso hotellitarjouksia

Hyatt House Portland/Downtown

2080 Southwest River Drive, Portland, OR

8,3
3 tähteä

123 €

Katso hotellitarjouksia

Staypineapple, Hotel Rose, Downtown Portland

50 Southwest Morrison Street, Portland, OR

8,2
3 tähteä

106 €

Katso hotellitarjouksia

Heathman Hotel

1001 SW Broadway, Portland, OR

8,5
4 tähteä

131 €

Katso hotellitarjouksia

Moxy Portland Downtown

585 SW 10th Avenue, Portland, OR

8,3
3 tähteä

103 €

Katso hotellitarjouksia

The Porter Portland, Curio Collection by Hilton

1355 SW 2nd Ave., Portland, OR

8,4
4 tähteä

112 €

Katso hotellitarjouksia

Northeast Portand

See more

Embassy Suites by Hilton Portland Airport

7900 Northeast 82nd Avenue, Portland, OR

8,6
3 tähteä

135 €

Katso hotellitarjouksia

Country Inn & Suites by Radisson, Portland Air, OR

7025 Northeast Alderwood Road, Portland, OR

8,2
3 tähteä

88 €

Katso hotellitarjouksia

Hampton Inn Portland Airport

8633 Northeast Airport Way, Portland, OR

8,8
3 tähteä

129 €

Katso hotellitarjouksia

Red Lion Hotel Portland Airport

7101 Northeast 82nd Avenue, Portland, OR

6,6
3 tähteä

81 €

Katso hotellitarjouksia

Evergreen Inn & Suites Portland

3828 Northeast 82nd Avenue, Portland, OR

3,2
2 tähteä

48 €

Katso hotellitarjouksia

Banfield Studios By OYO Portland Or

3800 NE Sandy Blvd, Portland, OR

4,3
2 tähteä

51 €

Katso hotellitarjouksia

Home2 Suites by Hilton Portland Airport OR

7001 NE 82nd Ave, Portland, OR

8,8
3 tähteä

118 €

Katso hotellitarjouksia

Holiday Inn Express & Suites Portland Airport By IHG

9189 NE Cascades Parkway, Portland, OR

8,7
2 tähteä

107 €

Katso hotellitarjouksia

Tru by Hilton Portland Airport

7077 Northeast 82nd Avenue, Portland, OR

8,2
3 tähteä

101 €

Katso hotellitarjouksia

Southwest Portland

See more

Aladdin Inn & Suites

8905 Southwest 30th Avenue, Portland, OR

7,3
2 tähteä

129 €

Katso hotellitarjouksia

Studio 6 Suites Portland Or I-5 Ohsu

10155 Southwest Capitol Highway, Portland, OR

7,3
2 tähteä

71 €

Katso hotellitarjouksia

Comfort Suites Portland Southwest

11340 Southwest 60th Avenue, Portland, OR

7,5
2 tähteä

74 €

Katso hotellitarjouksia

Budget Lodge By OYO Portland West

8715 Southwest Barbur Boulevard, Portland, OR

3,1
2 tähteä

52 €

Katso hotellitarjouksia

Capitol Hill Motel

9110 Southwest Barbur Boulevard, Portland, OR

8,3
2 tähteä

104 €

Katso hotellitarjouksia

Homestay - Most cozy and contemporary home

Lake Oswego, OR

72 €

Katso hotellitarjouksia

Multnomah Hidden Pond - stunning upscale romantic in lush background setting

7261b Sw 25th Ave, Portland, OR

9,7

139 €

Katso hotellitarjouksia

Multnomah Gem - Beautiful, Pampering, Mins To Downtown Portland

7261 Sw 25th Ave, Portland, OR

9,6

119 €

Katso hotellitarjouksia

Granny Flat in leafy SW Portland

Portland, OR

9,0

123 €

Katso hotellitarjouksia

Southeast Portland

See more

Bluebird Guesthouse

3517 Southeast Division Street, Portland, OR

9,3
2 tähteä

106 €

Katso hotellitarjouksia

Evermore Guesthouse

3860 Southeast Clinton Street, Portland, OR

9,3
3 tähteä

139 €

Katso hotellitarjouksia

Charming, Private, Detached Studio!

Portland, OR

9,7

93 €

Katso hotellitarjouksia

Southeast Portland Retreat

Portland, OR

8,9

165 €

Katso hotellitarjouksia

#stayinmydistrict Sellwood Coco Rose Retreat

Portland, OR

9,9

163 €

Katso hotellitarjouksia

Stay Portland - Tiny Refuge - Quiet & Cozy

Portland, OR

9,4

154 €

Katso hotellitarjouksia

Sun Filled Hawthorne-Belmont Casa De Campo

Portland, OR

9,5

153 €

Katso hotellitarjouksia

Magic Barn, Walk Score 93!

1915 SE Cesar Estrada Chavez Blvd, Portland, OR

9,3

194 €

Katso hotellitarjouksia

Belmont/Hawthorne Urban Retreat

Portland, OR

9,7

128 €

Katso hotellitarjouksia

Säästä rahaa, kun varaat hotelleja momondosta

Parhaat hotellitarjoukset

Parhaat hotellitarjoukset

Katso yli 3 miljoonan hotellien ja majoituspaikkojen tarjoukset yhdestä paikasta.

Ilmainen peruutus

Ilmainen peruutus

Käytä suodattimia löytääksesi majoituksia ilmaisella peruutuksella.

Miljoonia arvosteluja

Miljoonia arvosteluja

Tarkista asiakasarviot miljoonien todellisten vierasarvostelujen perusteella.

Hintavahdit

Hintavahdit

Etkö ole vielä valmis varaamaan? seurataksesi hintoja.

Helpompi tapa hallita matkaa kohteeseen Portland

Teemme aikataulujen, järjestämisen ja matkustamisen ystävien tai perheen kanssa erittäin helpoksi. Trips-palvelu on ilmainen – ja käytettävissä riippumatta siitä, mistä varaat.

Saat ilmoituksen, jos hinta laskee

Päivittäiset hinnanmuutokset postilaatikkoosi - hintavahtien avulla.
2 vierasta, 1 huone
to 22.10
pe 23.10

Löydä parempia tuloksia majoitukselle kohteessa Portland