Pullman Bangkok Hotel G

Loma-asunto: Ulkouima-allas

5 tähteä
to 9.7
-
pe 10.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
54 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
54 €
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
55 €
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
57 €
Tietoja
Huoneet
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Euroopan paras matkasovellus 2023 -voittaja

Tietoja: Pullman Bangkok Hotel G, Bangkok

Puhtaus
8,5
Mukavuus
8,5
Sijainti
8,8
Palvelut
8,0
Henkilökunta
8,9
Hinta-laatusuhde
8,0

Pullman Bangkok Hotel G on 5 tähden hotelli, joka sijaitsee kaupungin keskustassa, joten pääset helposti moniin alueen suosituimmista paikoista. Majoituspaikka on lähellä Bangkok Hua Lamphongin asemaa ja Chong Nonsin BTS-asemaa. Lentokentälle pääsee autolla vain noin 40 minuutissa. Hotellissa puhutaan monia kieliä, kuten thaita, kiinaa, japania, ranskaa ja englantia.

Majoituspaikassa on tarjolla erilaisia mukavuuksia. Hotellissa on kuntokeskus, kuntoilutunteja ja spa-tila, jossa on tarjolla erilaisia hoitoja. Hotellissa on ilmainen pysäköintimahdollisuus, johon kuuluu myös liikuntarajoitteisille asiakkaille soveltuva pysäköintialue. Hotellissa on 24h-vastaanotto, concierge-palvelu ja matkatavarasäilytys.

Pullman Bangkok Hotel G:ssä on 469 huonetta ja sviittiä, joissa on moderni ja tyylikäs sisustus. Huoneissa on lattiasta kattoon ulottuvat ikkunat, joista on näkymät kaupunkiin. Huoneissa on taulu-tv, joten voit rentoutua kaupungissa vietetyn päivän jälkeen, ja huoneissa on myös oma kylpyhuone.

Pullman Bangkok Hotel G:ssä on useita ravintoloita ja baareja. Voit valita 25 Degreesin, Playground Bakeryn, Mistral-ravintolan ja Scarlett Wine Bar & Restaurantin. Muita ruokailumahdollisuuksia alueella ovat Ciao Pizza ja Le Bouchon.

Majoituspaikasta on helppo kävelymatka monille nähtävyyksille. Voit suunnata Sri Mariammanin temppelille, Neilson Hays -kirjastolle ja Lalai Sap -torille. Voit myös suunnata Lumphini Parkiin tai Erawanin pyhäkköön.

Pullman Bangkok Hotel G huonehinnat ja tarjoukset

to 9.7
-
pe 10.7
Majoitustyyppi
Varauslinkki
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, 2 twin-vuodetta
Deluxe-huone, 1 twin-vuode
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, 1 twin-vuode
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, 1 twin-vuode
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, 1 king-vuode
Deluxe-huone, 2 twin-vuodetta
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, 1 king-vuode
Deluxe-huone, 1 king-vuode
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, 1 king-vuode
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, 1 king-vuode
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Executive-huone, tuntematon vuodetyyppi
Executive-huone, tuntematon vuodetyyppi
Executive-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, 1 parivuode
Kahden hengen, 1 twin-vuode
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, 1 parivuode
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.
Hinnat perustuvat yhteen yöhön, sisältäen maksut mutta eivät sisällä veroja.

Hotelli Palvelut ja mukavuudet

  • Ulkouima-allas
  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • Kahvila
  • Ilmainen pysäköinti

Palvelut ja mukavuudet

  • Pankkiautomaatti
  • Liikekeskus
  • Herätyspalvelu
  • Concierge-palvelu
  • Valuutanvaihto
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Huonepalvelu
  • Opastetun kierroksen tiski
  • Pääsy avaimella
  • Pääsy avainkortilla
  • Express-uloskirjautuminen
  • Yksityinen sisään- tai uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto
  • Kokoustilat
  • Tallelokero
  • Vesipullo

Ruokailu

  • Viinilaseja
  • Vedenkeitin
  • Erityisruokavalioita (pyynnöstä)
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Ruoka voidaan tarvittaessa toimittaa vierasmajoitukseen
  • Kahvila
  • Minibaari
  • Välipalabaari
  • Aamiainen huoneessa
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Jääkaappi
  • Kahvinkeitin
  • Ruokailualue
  • Ruokapöytä

Perus

  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Savuhälyttimet
  • Ilmastointi
  • Ilmainen langaton internet
  • Petivaatteet
  • Pyyhkeet
  • Sampoo
  • Vartalosaippua
  • Roskakoreja
  • Hoitoaine

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain
  • Kylpytakki
  • Oma kykpyhuone
  • Suihku
  • Suihkulakk
  • Kylpyamme
  • Alapesuallas
  • WC
  • Vessapaperia
  • Hammasharja
  • Suihkukaappi

Yleistä

  • Executive lounge -pääsy
  • Perhehuoneita
  • Kovapuu- ja parkettilattiat
  • Lokerot
  • Säilytystila saatavilla
  • Oleskelualue
  • Tossut
  • Vuodesohva
  • Äänieristettyjä huoneita
  • Puhelin
  • Näkymä kaupunkiin

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Hypoallergeeninen
  • Höyhenetön tyyny
  • Erillinen tupakointialue
  • Savuttomia huoneita saatavilla
  • Esteettömyys
  • Hissi
  • Pääsy hissillä
  • Esteetön pysäköinti
  • Pääsy hissillä yläkerroksiin

Uima-allas ja kylpylä

  • Kylpylä
  • Poreamme
  • Ulkouima-allas
  • Höyrysauna
  • Kattouima-allas
  • Hieronta
  • Allasbaari
  • Sauna

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Silityspalvelu
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu
  • Housuprässi
  • Silitysrauta ja -lauta

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • CCTV-turvakamera yleisissä tiloissa
  • 24 tunnin vartiointi
  • Ensiapupakkaus
  • Kassakaappi

Media ja viihde

  • Taulu-tv
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Radio
  • TV

Pysäköinti ja kuljetus

  • Lentokenttäkuljetus (lisämaksu)
  • Ilmainen pysäköinti
  • Yksityinen pysäköinti

Perheystävällinen

  • Lapsenvahti tai -hoito
  • Pinnasänky saatavilla
  • Lasten syöttötuoli

Ulkoilma

  • Terassi/patio
  • Rantatuolit

Makuuhuone

  • Pistorasia lähellä sänkyä
  • Vaatekaappi tai pukeutumistila

Työtila

  • Faksi/kopiokone
  • Kirjoituspöytä

Tekemistä

  • Ekoturismi
  • Kauneushoitola

Kuntoilu

  • Kuntokeskus
  • Kuntosali

Pullman Bangkok Hotel G arvostelut

8,2
Erittäin hyvä3293 todennettua arvostelua

Pullman Bangkok Hotel G huonevarauksen tiedot

Sisään-/uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Usein kysytyt kysymykset

  • Kuinka hotelli Pullman Bangkok Hotel G vertautuu muihin 5-tähden hotellleihin kaupungissa Bangkok?

    Pullman Bangkok Hotel G on 98 € halvempi kuin 5-tähden hotelli keskimäärin kaupungissa Bangkok. Yö hotellissa Pullman Bangkok Hotel G maksaa yleensä 60 €.

  • Kuinka kaukana majoituspaikka Pullman Bangkok Hotel G on Bangkok Don Muangin kansainvälinen lentoasema nähtävyydestä?

    Ajoetäisyys kentältä Bangkok Don Muangin kansainvälinen lentoasema majoituspaikkaan Pullman Bangkok Hotel G ja päinvastoin on 22,6 km kokonaisajoajan ollessa noin 42 min. Ajoaika voi vaihdella vuorokaudenajan ja liikenteen mukaan.

  • Miten pääset sujuvasti majoituspaikasta Pullman Bangkok Hotel G kentälle Bangkok Don Muangin kansainvälinen lentoasema?

    Erittäin suosittu vaihtoehto matkustajille, jotka yöpyvät hotellissa Pullman Bangkok Hotel G on ottaa taksi tai käyttää kimppakyytipalvelua lähimmiltä kentältä Bangkok Don Muangin kansainvälinen lentoasema suoraan hotellille.

  • Onko majoituspaikassa Pullman Bangkok Hotel G mahdollista syödä?

    Majoituspaikassa Pullman Bangkok Hotel G on ravintola paikan päällä, jossa hotellivieraat ja muut voivat aterioida. Kysy vastaanotosta ravintolan aukioloaikoja tai soita suoraan majoituspaikkaan Pullman Bangkok Hotel G numeroon +66 2 352 4000. Hotellin Pullman Bangkok Hotel G henkilökunta toivottaa vieraat tervetulleeksi tilaamaan ruokaa huonepalvelusta suoraan omiin huoneisiin.

  • Löytyykö majoituspaikasta Pullman Bangkok Hotel G uima-allasta?

    Kyllä, majoituspaikassa Pullman Bangkok Hotel G on uima-allas, jota asiakkaat voivat käyttää. Tyypillisesti hotellin uima-altaiden aukioloajoissa on rajoituksia, joten muista kysyä vastaanotosta altaan käyttöön liittyvistä ohjeistuksista.

  • Mikä on hotellin Pullman Bangkok Hotel G puhelinnumero?

    Majoituspaikan Pullman Bangkok Hotel G puhelinnumero on +66 2 352 4000.

  • Tarjoaako Pullman Bangkok Hotel G WiFi-internetyhteyden?

    Kyllä, Pullman Bangkok Hotel G hotellissa on WiFi-internetyhteys hotellivieraiden käytettävissä.

  • Onko majoituspaikassa Pullman Bangkok Hotel G yöpyville vieraille tarjolla kuntosali tai kuntokeskus?

    Majoituspaikassa Pullman Bangkok Hotel G on kuntosali vieraiden käytössä. Jotkut kuntosalit hotelleissa eivät ole auki ympäri vuorokauden, joten aukioloajat on parasta tarkistaa vastaanottovirkailijalta sisäänkirjautumisen yhteydessä.

  • Mihin aikaan hotellissa Pullman Bangkok Hotel G on uloskirjautuminen?

    Hotellin uloskirjautumisaika on 12:00. Huomioi tämä tehdessäsi suunnitelmia ennen lähtöä, jotta voit välttyä lisämaksuilta tai muilta toimenpiteiltä.

  • Kuinka paljon maksaa huone hotellissa Pullman Bangkok Hotel G?

    Löydetyt halvimmat tarjoukset ovat alkaen 41 € per yö. Huoneiden Pullman Bangkok Hotel G keskimääräinen hinta on tällä hetkellä noin 74 €/yö. Näet lisää syöttämällä päivämäärät yllä olevaan lomakkeeseen.

  • Onko hotellissa Pullman Bangkok Hotel G pesulapalvelua?

    Kyllä, hotellissa Pullman Bangkok Hotel G on pesulapalvelu saatavilla. Silitysrauta ja -lauta on myös saatavilla. Voit pyytää niitä vastaanotosta, jos niitä ei ole löydy huoneesta.

  • Kuinka monen toimijan joukosta momondo etsii hotellia Bangkok?

    heinäkuuta 2026 alkaen 8 497 toimijaa on valittavissa hotellia Bangkok osiossa.

  • Milloin momondo on viimeksi päivittänyt hotellia Bangkok hinnat?

    hotellia Bangkok hinnat päivitettiin viimeksi tänään.

Nähtävyydet lähellä Pullman Bangkok Hotel G

momondon tarkkaan valitsemat nähtävyydet Bangkok, Thaimaa

Pullman Bangkok Hotel G osoite: 188 Silom Road Bangrak, Bangkok 10500

Top-maamerkit

Patpongin iltatori0,7 km
Siamin aukio2,3 km
Siam Paragon -ostoskeskus2,5 km
Erawanin pyhäkkö2,6 km
Centralworld2,7 km
Pratunam3,3 km
Terminal 21 -ostoskeskus4,0 km

momondon suosikkihotellit - Bangkok

Aetas Lumpini

1030/4 Rama 4 Road, Tungmahamek, Bangkok

8,8
5 tähteä

57 €

The Landmark Bangkok

138 Sukhumvit Road, Bangkok

9,0
5 tähteä

91 €

Chatrium Hotel Riverside Bangkok

28 Charoenkrung Soi 70, Bangkok

9,2
5 tähteä

94 €

Shangri-La Bangkok

89 Soi Wat Suan Plu, New Road, Bangkok

8,8
5 tähteä

134 €

Furama Silom Hotel

533 Silom Road, Bangkok

7,5
4 tähteä

29 €

Mercure Bangkok Makkasan

1599 Kamphaeng Phet 7 Road, Makkasan, Bangkok

8,3
4 tähteä

40 €

Ibis Bangkok Riverside

27 Soi Charoe Nakhon 17, Bangkok

8,3
3 tähteä

36 €

Baiyoke Sky Hotel

Ratchaprarop Road, Ratchathewi, 222, Bangkok

8,3
4 tähteä

49 €

Lodge 61 Bed & Breakfast

1221 Sukhumvit Soi 61, Wattana, Bangkok

7,1
3 tähteä

18 €

Majoitukset lähellä Bangkok

The Bedrooms Boutique Hotel Bangkok

204/24 Sukhumvit 77 (Soi On Nut), Bangkok

8,6
3 tähteä

28 €

Katso hotellitarjouksia

Qiu Hotel Sukhumvit

9 Soi Sukhumvit 79, Phrakhanong Nua, Bangkok

8,4
4 tähteä

30 €

Katso hotellitarjouksia

Klassique Sukhumvit Hotel

1933 Sukhumvit Road, Bangkok

7,1
3 tähteä

22 €

Katso hotellitarjouksia

Backpack Station - Hostel

Sukhumvit 71 Road 24-24/1, Bangkok

8,1
2 tähteä

10 €

Katso hotellitarjouksia

Studio Ekamai

1433-1435 Sukhumvit Road, Bangkok

7,8
3 tähteä

17 €

Katso hotellitarjouksia

Bangkok Oriental Hotel

168 Soi Ekkamai 12, Bangkok

7,4
5 tähteä

41 €

Katso hotellitarjouksia

Avani Sukhumvit Bangkok Hotel

2089 Sukhumvit Road, Bangkok

9,0
5 tähteä

67 €

Katso hotellitarjouksia

Somerset Ekamai Bangkok

Bangkok

8,7

58 €

Katso hotellitarjouksia

Comfy Crib Hostel

3/14 Sukhumvit Soi 69/1 3/14, Bangkok

8,1
4 tähteä

12 €

Katso hotellitarjouksia

Centre Point Plus Hotel Silom

1522/2 Soi Kaysorn 1 (Charoenkrung 50), Bangkok

8,8
4 tähteä

54 €

Katso hotellitarjouksia

Bossotel Bangkok

55/8-14 Soi Charoenkrung 42/1, Bangkok

8,1
3 tähteä

38 €

Katso hotellitarjouksia

Royal Orchid Sheraton Riverside Hotel Bangkok

2 Charoen Krung Soi 30, Siphya, Bangkok

8,7
5 tähteä

110 €

Katso hotellitarjouksia

Shangri-La Bangkok

89 Soi Wat Suan Plu, New Road, Bangkok

8,8
5 tähteä

134 €

Katso hotellitarjouksia

Mandarin Oriental, Bangkok

48 Oriental Avenue, Bangkok

9,6
5 tähteä

360 €

Katso hotellitarjouksia

Unplugged at Bangrak Design Hostel

15 Chareonkrung 50 alley, Chareonkrung road, Bangrak, Bangkok

8,9
4 tähteä

35 €

Katso hotellitarjouksia

Bang Kho Laem

Näytä lisää

Chatrium Hotel Riverside Bangkok

28 Charoenkrung Soi 70, Bangkok

9,2
5 tähteä

94 €

Katso hotellitarjouksia

Montien Riverside Hotel Bangkok

372 Rama 3 Road, Bangkok

8,4
5 tähteä

54 €

Katso hotellitarjouksia

Ramada Plaza by Wyndham Bangkok Menam Riverside

2074 Charoenkrung Road, Bangkok

8,6
5 tähteä

62 €

Katso hotellitarjouksia

Go Inn Bangkok Rama3

111 Soi Charoen Rat 7 Yeak 13, Bangkok

5,0
2 tähteä

9 €

Katso hotellitarjouksia

89 Bed & Studio Hostel

89 ซอย เจริญกรุง 79, Phra Pradaeng

9,0
2 tähteä

11 €

Katso hotellitarjouksia

The Salil Hotel Riverside Bangkok

2052/7-9 Charoenkung, 72/1, Bangkok

9,0
5 tähteä

92 €

Katso hotellitarjouksia

The Siam

3/2 Thanon Khao, Bangkok

9,4
5 tähteä

355 €

Katso hotellitarjouksia

Uma Residence

580 Si Yan Soi 1 Nakhonchaisi Road, Bangkok

8,0
3 tähteä

16 €

Katso hotellitarjouksia

Sawatdee Guesthouse the Original

71 Si Ayutthaya 16, Bangkok

8,6
2 tähteä

6 €

Katso hotellitarjouksia

Sriyanar Place

125/16 Soi Rhong Nung Juntima, Samsen Road, Kwang Thanon Nakhonchaisri, Khet Dusit, Bangkok

8,6
1 tähti

19 €

Katso hotellitarjouksia

Glow Bangkok Riverside

196/1 Ratchawithi Road Khwaeng Wachira Phayaban, Dusit District, Bangkok

8,6
4 tähteä

31 €

Katso hotellitarjouksia

64 Sweet Home Dusit Bkk

64 ซอย สันติสุข แขวงถนนนครไชยศรี เขตดุสิต กรุงเทพฯ, Bangkok

9,2
2 tähteä

10 €

Katso hotellitarjouksia

Yanh Ratchawat Hotel

1376/1 Nakornchaisri Rd., Nakornchaisri, Dusit, Bangkok

9,0
4 tähteä

32 €

Katso hotellitarjouksia

Shanti Lodge Bangkok

37 Sri Ayutthaya Road, Soi 16, Bangkok

7,8
3 tähteä

8 €

Katso hotellitarjouksia

Loogchoob Homestay

Bangkok

9,4

28 €

Katso hotellitarjouksia

Säästä rahaa, kun varaat hotelleja momondosta

Parhaat hotellitarjoukset

Parhaat hotellitarjoukset

Katso yli 3 miljoonan hotellien ja majoituspaikkojen tarjoukset yhdestä paikasta.

Ilmainen peruutus

Ilmainen peruutus

Käytä suodattimia löytääksesi majoituksia ilmaisella peruutuksella.

Miljoonia arvosteluja

Miljoonia arvosteluja

Tarkista asiakasarviot miljoonien todellisten vierasarvostelujen perusteella.

Hintavahdit

Hintavahdit

Etkö ole vielä valmis varaamaan? seurataksesi hintoja.

Helpompi tapa hallita matkaa kohteeseen Bangkok

Teemme aikataulujen, järjestämisen ja matkustamisen ystävien tai perheen kanssa erittäin helpoksi. Trips-palvelu on ilmainen – ja käytettävissä riippumatta siitä, mistä varaat.

Saat ilmoituksen, jos hinta laskee

Päivittäiset hinnanmuutokset postilaatikkoosi - hintavahtien avulla.
2 vierasta, 1 huone
to 9.7
pe 10.7

Löydä parempia tuloksia majoitukselle kohteessa Bangkok