Jb City Hotel

Loma-asunto: Ravintola

2 tähteä
ke 2.9
-
to 3.9
2 vierasta, 1 huone
Sivusto
Varaussivusto: Jb City Hotel
Varaussivusto: Jb City Hotel
Varaussivusto: Jb City Hotel
Tietoja
Huoneet
Palvelut
Arvostelut
Sijainti

About Jb City Hotel, Johor Bahru

Puhtaus
4,5
Sijainti
6,5
Henkilökunta
6,5
Hinta-laatusuhde
6,5
Kokonaisarvosana
5,7
Rooms Make yourself at home in one of the 50 air-conditioned guestrooms. Complimentary wireless Internet access keeps you connected, and satellite programming is available for your entertainment. Private bathrooms with showers feature complimentary toiletries and hair dryers. Conveniences include coffee/tea makers and complimentary bottled water, and housekeeping is provided daily. Amenities This smoke-free hotel was built in 2011. Property Location With a stay at JB City Hotel in Johor Bahru (Tampoi), you'll be within a 15-minute drive of Paradigm Mall Johor Bahru and Johor Bahru City Square. This hotel is 5.6 mi (9 km) from KSL City Mall and 8.4 mi (13.4 km) from Woodlands Checkpoint. Dining At JB City Hotel, enjoy a satisfying meal at the restaurant. Mandatory Charges You'll be asked to pay the following charges at the property: Deposit: MYR 50 per stay A tax of MYR 10.00 per accommodation, per night is imposed by the country of Malaysia and collected at the property beginning January 1, 2023. Permanent residents and Malaysian nationals are exempt from the tax. For more details, please contact the property using the information on the reservation confirmation received after booking. We have included all charges provided to us by the property. Check-In Checkin starts at 2:00 PM The minimum age of Checkin 18 Extra-person charges may apply and vary depending on property policy Government-issued photo identification and a credit card, debit card, or cash deposit may be required at check-in for incidental charges Special requests are subject to availability upon check-in and may incur additional charges; special requests cannot be guaranteed This property accepts credit cards There is no front desk at this property. Check-Out Checkout is done at 12:00 PM Pets Pets not allowed Service animals not allowed General instructions No rollaway/extra beds available No cribs (infant beds) available

Jb City Hotel room price & deals

ke 2.9
-
to 3.9

Hotelli Amenities & Facilities

  • Ravintola
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto
  • Ilmastointi
  • Hissi
  • Säilytystila saatavilla

Palvelut ja mukavuudet

  • Huonepalvelu
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • Ilmastointi

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Hissi

Ruokailu

  • Ravintola

Yleistä

  • Säilytystila saatavilla

Jb City Hotel Reviews

5,8
Kohtuullinen4 todennettua arvostelua
7,2Yksin matkustavat
5,4Pariskunta

Jb City Hotel room booking info

Sisään-/uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 14:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Frequently asked questions

  • Kuinka kaukana majoituspaikka Jb City Hotel on Johor Bahru nähtävyydestä?

    Jb City Hotel on 17,5 km päässä Johor Bahru hotellilta. Ajomatka hotellilta Jb City Hotel kentälle Johor Bahru on yleensä 32 min. Voit tarvittaessa seurata liikenteen kehittymistä lähellä majoituspaikkaasi jos olet huolissasi ajan riittävyydestä.

  • Miten pääset sujuvasti majoituspaikasta Jb City Hotel kentälle Johor Bahru?

    Jos etsit yksinkertaista tapaa päästä kentältä Johor Bahru majoituskohteeseen Jb City Hotel, harkitse taksin tai kimppakyytipalvelun tilaamista, joka voi vierailusi aikana kuljettaa sinua yöpymispaikkaan tai tarvittaessa ympäri kaupunkia.

  • Onko majoituspaikassa Jb City Hotel mahdollista syödä?

    Hotellissa Jb City Hotel on ravintola, jota hotellivieraat voivat käyttää. Voit istua alas ravintolaan tai tilata ruokaa mukaan. Soita vastaanottoon numeroon +60 7236 7191 tarkistaaksesi aukioloajat. Jos yövyt hotellissa Jb City Hotel, olet tervetullut tilaamaan ruokaa hotellin huonepalvelusta.

  • Löytyykö majoituspaikasta Jb City Hotel uima-allasta?

    Datamme ei valitettavasti kerro onko majoituspaikassa Jb City Hotel uima-allas. Suosittelemme soittamaan hotellin vastaanottoon saadaksesi vahvistuksen asiaan. Majoituspaikan Jb City Hotel puhelinnumero on +60 7236 7191.

  • Mikä on hotellin Jb City Hotel puhelinnumero?

    Saat yhteyttä majoituspaikkaan soittamalla numeroon +60 7236 7191.

  • Tarjoaako Jb City Hotel WiFi-internetyhteyden?

    Kyllä, Jb City Hotel hotellissa on WiFi-internetyhteys hotellivieraiden käytettävissä.

  • Mihin aikaan hotellissa Jb City Hotel on uloskirjautuminen?

    Hotellin Jb City Hotel uloskirjautumisaika on klo 12:00. Myöhäinen uloskirjautuminen voi olla mahdollista hotellin harkinnan mukaan.

  • Kuinka paljon maksaa huone hotellissa Jb City Hotel?

    24 €/yö on hyvä keskihinta tällä hetkellä, vaikka jotkut käyttäjät ovat löytäneet jopa niinkin alhaisia tarjouksia kuin 21 €/yö. Hinnat voivat kuitenkin muuttua varaamasi vuodenajan, valitsemasi huonetyypin jne. mukaan. Täytä yllä oleva lomake saadaksesi matkatarjouksia.

  • Kuinka monen toimijan joukosta momondo etsii hotellia Johor Bahru?

    2 705 toimijaa on valittavissa hotellia Johor Bahru elokuuta 2026 alkaen.

  • Milloin momondo on viimeksi päivittänyt hotellia Johor Bahru hinnat?

    hotellia Johor Bahru hinnat päivitetään joka päivä.

Places of interest near Jb City Hotel

Attractions in Johor Bahru, Malesia curated by momondo

Jb City Hotel osoite: 195 K-M, Jalan Skudai Kiribatu 4 1/2, Tampoi, Johor Bahru 81200

Top-maamerkit

Royal Johor Country Club2,3 km
Tan Sri Dato' Haji Hassan Yunos Stadium4,5 km
Sultan Abu Bakar State Mosque5,7 km
Masjid Negeri Sultan Abu Bakar5,7 km
Johor Zoo5,7 km
AEON Bukit Indah Shopping Centre6,2 km

momondo’s favorite Johor Bahru hotels

Hotel Granada Johor Bahru

55, Jalan Indah 15/2, Taman Bukit Indah, Johor Bahru

7,6
4 tähteä

53 €

DoubleTree by Hilton Johor Bahru

01-02 Menara Landmark, No. 12, Johor Bahru

8,9
4 tähteä

76 €

Crystal Crown Hotel Jb

117 Jalan Harimau Tarom, Johor Bahru

7,8
3 tähteä

32 €

Ksl Hotel & Resort Johor Bahru

33 Jalan Seladang, Taman Abad, Johor Bahru

8,0
4 tähteä

39 €

Berjaya Waterfront Hotel

88, Jalan Ibrahim Sultan, Stulang Laut, Johor Bahru

7,4
4 tähteä

36 €

Holiday Inn Express & Suites Johor Bahru By IHG

Lot 512, Jalan Syed Mohd Mufti, Johor Bahru

8,1
4 tähteä

50 €

Säästä rahaa, kun varaat hotelleja momondosta

Parhaat hotellitarjoukset

Parhaat hotellitarjoukset

Katso yli 3 miljoonan hotellien ja majoituspaikkojen tarjoukset yhdestä paikasta.

Ilmainen peruutus

Ilmainen peruutus

Käytä suodattimia löytääksesi majoituksia ilmaisella peruutuksella.

Miljoonia arvosteluja

Miljoonia arvosteluja

Tarkista asiakasarviot miljoonien todellisten vierasarvostelujen perusteella.

Hintavahdit

Hintavahdit

Etkö ole vielä valmis varaamaan? seurataksesi hintoja.

Helpompi tapa hallita matkaa kohteeseen Johor Bahru

Teemme aikataulujen, järjestämisen ja matkustamisen ystävien tai perheen kanssa erittäin helpoksi. Trips-palvelu on ilmainen – ja käytettävissä riippumatta siitä, mistä varaat.

Saat ilmoituksen, jos hinta laskee

Päivittäiset hinnanmuutokset postilaatikkoosi - hintavahtien avulla.
2 vierasta, 1 huone
ke 2.9
to 3.9